Buzdolabının daha az elektrik yakması için el feneri nasıl kullanılır?

Evin diğer kısımlarıyla karşılaştırıldığında elektrik tüketimi mutfakta nispeten daha yüksektir. Mikrodalga fırın vb. gibi birçok elektrikli cihaz günde birkaç kez kullanılır. Ayrıca buzdolapları ve derin dondurucular kapatılmadığından günün her saati elektrik kullanırlar. Ancak daha önce hiç duymadığınız bir tüyoyla, bir el feneri kullanarak buzdolabınızın tüketimini kolayca azaltabilirsiniz.

Birçok buzdolabının contaları genellikle eskidir ve bazen hasar görmüştür. Bu, sıcak dış havanın cihazın içine girmesini ve soğuk iç havanın dışarıya çıkmasını çok daha kolaylaştırır. Bu nedenle buzdolabının düşük sıcaklıkları korumak için daha fazla enerji kullanması gerekir.

CONTALARIN ESKİYİP ESKİMEDİĞİNE BU ŞEKİLDE KARAR VEREBİLİRSİNİZ

Bir el feneri kullanmak, buzdolabınızın contalarının değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemenin en kolay yoludur. Bunu yapmak için akşam hava karardığında tek yapmanız gereken, buzdolabına mümkün olduğu kadar parlak bir el feneri koymak, kapıyı kapatmak ve mutfağın ışığını kapatmaktır.

El fenerinin ışığını dışarıdan göremiyorsanız, contalar muhtemelen hala sağlam durumdadır. Ancak zayıf bir parlama görürseniz buzdolabı contalarının değiştirilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x